V čem spočívá Klipárna?

Milujeme umění. Milujeme hudbu. Milujeme film. Co tyhle segmenty spojuje? Jsou to videoklipy!  

Vytvořili jsme projekt Klipárna, jehož koncept je právě o tomto spojení.

 

Naše motto je MILUJEME, SPOJUJEME. 

 

Tento projekt je pro všechny velká výzva. Během pouhých 30 hodin musí týmy natočit videoklip! Zdá se to nemožné? Není! Důležité je zapálení a odhodlání. 

Společně se sejdeme 4. února 2023!

Více o Klipárně

Naším cílem je pomocí mladým tvůrcům získat zkušenosti s natáčením videoklipů. Chceme jim nabídnout nový impuls po utlumení v covidové době.

Projektu se bude účastnit 15 interpretů a 15 filmových štábů. Oslovujeme interprety, kteří mají za sebou již několik koncertů a mají chuť zkusit něco nového! Štáby chceme oslovit i prostřednictvím uměleckých škol, abychom dali možnost i začínajícím filmařům. Rádi bychom do projektu zapojili i známější interprety a video-makery, kteří jsou velkou inspirací pro nás všechny.

Společně se s interprety, štáby a herci sejdeme v sobotu 4. února v 10.00, kdy to všechno vypukne. Jednotliví interpreti přinesou svou nahranou písničku. Písnička může být již vydaná nebo nikoliv. Podmínkou je, aby písnička již neměla hotový videoklip. Zástupce každého štábu vylosuje písničku, na níž pak natočí videoklip. A pak se to celé rozjede. 

Spustí se stopky a začne se odpočítávat 30 hodin! 

Druhý den v neděli 5. února do 17.00 se vše odevzdá. Během těchto 30 hodin budou štáby pracovat na realizaci videoklipu. Ve videoklipu by se měl interpret objevit formou synchronizace. Další pravidla se soutěžící dozví ještě před zahájením soutěže. 

Videoklip bude publikován na kanálu daného interpreta, bude muset obsahovat logo celého projektu a v titulcích musí být zmíněný celý soutěžní štáb a sponzoři projektu. Štáby budou mít svého patrona, který jim pomůže dohlédnout na celý průběh
a podepsání náležitých smluv.

Následně 18. února se bude konat slavnostní galavečer, kde nejen vyhlásíme vítěze Klipárny, ale především se tam všichni společně potkáme. Propojíme svět hudby a filmu, svět zkušených a začínajících.  

Interpret si odnese hotový videoklip, nové kontakty a nový pohled do filmového prostředí. Štáby mohou vyhrát pronájmy studií či techniky a hlavně naberou nové zkušenosti!