Porotci

Je pro nás důležité, aby videoklipy hodnotila odborná porota. Proto jsme oslovili špičky ve svém oboru. V naší porotě najdete režiséra reklam a videoklipů, odborníka na postprodukci a výborného kameramana videoklipů a reklamních spotů.

Porotci

Adam Vopička

Adam Vopička je rodilý malostraňák, který se původně věnoval muzice a myslel si, že jí zasvětí celý život. Kvůli nečekaným problémům se sluchem ale změnil směr a po absolvování střední školy (SPŠST Panská – Obraz a zvuk) se začal věnovat režii. Šel krůček po krůčku a od malých zakázek pro kamarády se dostal až k těm velkým projektům pro velké klienty.

Aktuálně se Adam věnuje primárně televizní reklamní tvorbě. Mezi nejzajímavější projekty patří spoty pro Škoda Auto, Seznam.cz, Pilsner Urquell a další. Vedle toho občas natočí i neziskové projekty, za zmínku stojí například  spot Už nikdy fronty na banány pro spolek Dekomunizace nebo videoklip Buvol pro kapelu Vypsaná Fixa.

Krom režie založil dvě úspěšné společnosti. Produkční společnost Flux Films a castingovou agenturu Aircasting. A říká se, že když mu zbyde čas, jde na ryby nebo paří videohry.

Matěj Marášek

Náš druhý porotce je Matěj Marášek. Matěj je editor, postproducent a střihač. Postprodukci jako takové se věnuje 8 let, z toho 4 roky ho to živí. Sám se nejvíce objevuje na české rapové hudební scéně. Měl možnost pracovat s rappery jako Yzomandias, YG Moris, Rytmus nebo Gleb. Spolupracoval například na videoklipech k písním jako je Omaga od Bena Cristovaa (ta zazněla v Eurovizi 2021) nebo Poznamenaný od Robina Zoota. Má zkušenosti s reklamními spoty pro firmy Škoda nebo třeba O2. Zároveň také dělá střihače pro lifestylový magazín The Mag. Pracuje v Produkci Beze Strachu a se svými kamarády tvoří podcast Kreatýpci, kde se baví o aktualních tématech ve světě kreativity a marketingu, ale i o životě.

Na své práci má nejraději skládání raw záběrů do jednoho fungujícího celku. Do každého editu se snaží dávat i vlastní emoce, to potom dělá z jeho videoklipů unikátní díla.

Jakub Mahdal

Jakub Mahdal je režísér a kameraman s kořeny v Praze. Už jako malého kluka ho bratr zatáhl do světa muziky, grafiky a videa. Ve třinácti letech si založil vlastní kapelu a začal se věnovat natáčení. 

Navštívil několik nahrávacích a televizních studií, které ho fascinovali a vzápětí už studoval multimediální a propagační tvorbu. Tam také zjistil jakému oboru se chce věnovat nejvíce. Byl přijat na filmovou školu v Písku, kde studoval obor kamera.

Momentálně se Jakub věnuje především tvorbě reklam a videoklipů. Spolupracoval na reklamách pro firmy jako je Bruger King, Stylejet nebo Kopparberg. A videoklip vytvořil například pro interprety jako je Pokáč, Rybičky 48, Slza nebo Kryštof. Rozhodně nesmíme zapomenout zmínit klipy k písním Báseň nebo Láska a data od kapely Chinaski. 

A jak sám Kuba říká “Miluju spojení hudby, obrazu a tance, protože jejich jedinečná kombinace dokáže vytvořit a zanechat velkou emoci.”